Algorytm SHA-2 od 1 lipca 2018 w całej Polsce

5 marca 2018

Szanowni Państwo,

1 lipca 2018 r. wchodzi w życie artykuł 137 ustawy z dnia 5 września 2016 r. o usługach zaufania oraz identyfikacji elektronicznej (Dz. U. 2016, Poz. 1579). Tego dnia zostanie wycofany (przez wszystkich kwalifikowanych dostawców w Polsce) z użycia algorytm SHA-1 przy składaniu zaawansowanego i kwalifikowanego podpisu elektronicznego i pieczęci elektronicznej.
Od dnia 1 2018 lipca Centrum Certyfikacji EuroCert będzie wydawało certyfikaty tylko i wyłącznie z funkcją skrótu SHA-2.
Wszystkie certyfikaty wydane do 1 lipca 2018 z funkcją skrótu SHA-1 pozostaną ważne do końca terminu ich ważności.
Na wyraźne życzenie klienta EuroCert jest w stanie wystawić certyfikat zgodny z eIDAS (algorytm SHA-2) w dowolnym momencie.

Więcej o nowych regulacjach przeczytacie Państwo w komunikacie Ministerstwa Cyfryzacji na stronie NBP http://www.nccert.pl/komunikaty.htm

O nas

Firma Eurocert powstała 19.01.2012 i jest zarejestrowana w Warszawie. Głównym trzonem firmy jest działalność związana z oprogramowaniem w zakresie bezpieczeństwa cyfrowego. Rynkiem właściwym działalności jest Miasto Stołeczne Warszawa. W mieście tym zlokalizowane jest biuro oraz miejsce przechowywania zasobów sprzętowych niezbędnych do funkcjonowania serwisów. Do niedawna kadra pracownicza firmy specjalizowała się w modernizacji i obsłudze Data Center, a także w administrowaniu systemami serwerowymi. Firma działa w zakresie spraw technicznych związanych z serwerownią i przechowywaniem danych. Posiadamy dużą wiedzę w zakresie bezpieczeństwa przechowywanych danych.

Co warto wiedzieć?

Zgodnie z Ustawą z dnia 5 września 2016 r. o usługach zaufania oraz identyfikacji elektronicznej (Dz. U. poz. 1579) dane w postaci elektronicznej opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym są równoważne pod względem skutków prawnych dokumentom opatrzonym podpisami własnoręcznymi.

Pliki cookie ułatwiają nam świadczenie usług. Korzystając z naszej strony zezwalasz na wykorzystywanie plików cookie. Jeśli chciałbyś się dowiedzieć w jaki sposób przetwarzamy pozyskane dane, kliknij „Więcej informacji” lub „Ok” aby zamknąć okno.
Więcej informacji Ok